logo-rohav

בית מעגן הוא בית מעבר ייחודי לנפגעי פוסט טראומה של כוחות הביטחון

הבית מציע טיפול לתקופה של עד שלושה חודשים, ממוקם בישוב חופית השקט והקהילתי ומסוגל לאכלס עד עשרה מטופלים. הצוות הרב-מקצועי של בית מעגן כולל מנהלת, עובדות סוציאליות, פסיכיאטר, מדריכים שיקומיים, אם בית ומטפלים חיצוניים. המטרה העיקרית של בית מעגן הינה לספק לדיירים תחושת ביטחון, שתאפשר להם לבנות תוכנית שיקום ולשוב לקהילה.

אני מאמין

התפיסה הטיפולית שלנו מושתתת על יחס מכבד, הכלה, הקשבה לצרכים של המטופלים ובניית התוכנית הטיפולית בהתאם ליכולת של כל מטופל, בנייה של סדר יום מובנה שמטרתו לספק תחושת יציבות וביטחון, ומגוון טיפולים ייחודיים המותאמים לצרכים של כל מטופל. אנו מאמינים שלקיחת אחריות אישית על תהליך ההחלמה הנה קריטית להשבת התקווה, תחושת המסוגלות ועידוד לפעולה. אנו מעודדים את משפחות המטופלים לקחת חלק בתהליך בניית תוכנית ההמשך, ומצויים בתקשורת שוטפת עם גורמי הטיפול הנוספים בחיי המטופל.

 • ניתן להגיע לבית מעגן עם כלב שירות.
 • ניתן להגיע עם קנאביס ברישיון.

הטיפולים שלנו כוללים

 • טיפול פרטני
 • טיפול קבוצתי
 • טיפול פסיכיאטרי
 • טיפולים מעשירים נוספים כמו טיפול באומנות ובמוזיקה, שיעורי יוגה, מיינדפולנס, ספורט.

 

בנוסף ניתן מענה מקיף לצרכים הבסיסיים של המטופלים הכוללים:

 • תזונה בריאה ומאוזנת, המותאמת לצרכים אישיים
 • עזרה בהקפדה על היגיינה אישית וסביבתית

מנהלת - מילנה שנל

מילנה שנל

בעלת תואר MA בפסיכולוגיה שיקומית, ותואר BA בפסיכולוגיה וחינוך. בעלת ניסיון של 10 שנים בתחום בריאות הנפש, בטיפול ובניהול מסגרות שיקומיות עם צוותים רב מקצועיים. מילנה בוגרת קורסים והשתלמויות רבים בתחומים שונים, ביניהם- ניהול, הדרכת צוות וקורסים מקצועיים בנושאי טראומה והחלמה.

"כל חיי סבבו  סביב תחום השיקום. אני מאוד אוהבת את התחום ויש בי אמונה עמוקה כי כל אחד יכול להגיע למימוש מלוא הפוטנציאל הגלום בו, ולהיות מאושר ומסופק יותר מהחיים. יש אנשים שזקוקים לעזרה על מנת לממש את הפוטנציאל שלהם, ואני שמחה להיות העזרה הזו. זה הייעוד שלי."

כמה תשובות לשאלות שאתם בטח שואלים את עצמכם

הבית מתאים לאנשים נפגעי פוסט טראומה המוכרים על ידי משרד הביטחון, אשר זקוקים למקום בטוח ממנו יוכלו לתכנן את עתידם הקרוב, לייצר עוגנים ולהתנסות בדרכים חדשות או מוכרות להפחית את המצוקה היומיומית. 

הפנייה באמצעות עובדות השיקום של משרד הביטחון.

אחת מהמטרות העיקריות של בית המעבר הינה בנייה של סדר יום מובנה שמטרתו לספק תחושת יציבות וביטחון, ומגוון טיפולים ייחודיים המותאמים לצרכים של כל מטופל.

היום מתחיל ב- 7 בבוקר, בשעה 8 יוצאים מהמיטות והחדרים לארוחת בוקר, קבלת טיפול תרופתי והתארגנות. 

בשעה 9 מתכנסים לשיחת בוקר, עוברים על סדר היום, משתפים אם רוצים במצב הרוח. אחרי שיחת הבוקר מקדישים זמן לניקיון החדרים האישיים. 

בשעות הבוקר המדריכים מעודדים את המטופלים לקחת חלק באחריות על המרחב, בבישול ארוחת הצהריים, טיפול בגינה ומשימות נוספות. בנוסף מקיימות פעילויות העשרה וטיפול המשתנות מידי יום. 

בשעה 13 אוכלים ארוחת צהריים עשירה ומאוזנת. 

אחרי ארוחת הצהריים זמן פנוי, ובשעות אחר הצהריים פעילויות נוספות המשתנות מידי יום. 

בשעה 19 ארוחת ערב ואחריה, בשעה 20, סוגרים את היום בשיחת ערב. 

אחרי שיחת הערב זמן פנוי עד שעת כיבוי האורות, בשעה 23. 

צוות הבית שם דגש על עידוד להשתתפות פעילה בפעילויות הבית, הקפדה על הגיינה אישית וסביבתית ומציאת תעסוקת פנאי מספקת.

בבית ישנם משחקי קופסא, ספרי קריאה, שולחן פינג פונג, מסלול נינג'ה, ערוגות עשבי תיבול, כלי עבודה בנגרות ועוד.

בבית המעבר נבנית בשיתוף עם כל דייר תכנית אישית, בה מגדירים יחד הדייר והצוות המלווה אותו מטרות ויעדים שהדייר מעוניין לקדם ולשנות בחייו.

הטיפול המקצועי בבית כולל: 

 • פגישות שבועיות עם העובדת הסוציאלית.
 • פגישות שבועיות עם הפסיכיאטר שלנו, ד"ר לירון שני. 
 •  קבוצה טיפולית דינאמית בהנחיית העובדת הסוציאלית והפסיכיאטר. 
 • קבוצת טיפול באומנות.
 • קבוצת טיפול במוזיקה.

 

התפריט בבית הוא עשיר, מאוזן ודינאמי ומותאם אישית לכל דייר על פי מגבלותיו והעדפותיו. צוות הבית מבשל את כל הארוחות שלנו ביחד עם הדיירים והן טעימות, מזינות ובריאות.

מחקרים רבים מוכיחים  כי הדרך היעילה ביותר לסייע בהפחתת סימפטומים של פוסט טראומה היא התמקדות בגוף ובנתיבים בלתי מילוליים. לכן אנו מקיימים בבית המעבר פעילויות מגוונות, הכוללות ספורט, יוגה רגישה לטראומה, מיינדפולנס, עבודה עם חימר, מוזיקה, גינון ועוד. 

בנוסף לפעילויות המתקיימות בבית, אנחנו בקשר עם הקהילה מסביב: נגרייה שאפשר להגיע אליה בימי שלישי לעבוד על פרוייקט אישי, מועדוני גלישה וחתירה, משתלה אקולוגית… כולם שמחים לארח את דיירי הבית המעוניינים להשתלב בפעילות שלהם באופן קבוע או חד פעמי. 

הישוב שבו ממוקם הבית מוקף בשמורת טבע עם מסלולי הליכה מעלפים, חולות, נחל אלכסנדר. חוף הים נמצא במרחק של 20 דקות הליכה. הטבע המקיף אותנו בעל סגולות ריפוי והרגעה ורק מחכה שיבקרו בו. 

פרטי ההתקשרות עימנו

"ואפשר לראות את התקווה כמין עוגן, שנזרק מתוך קיום חנוק ונואש לעבר עתיד טוב וחופשי יותר. לעבר מציאות שעדיין איננה קיימת, שרובה עשוי ממשאלות לב. מדמיון. העוגן נזרק ונאחז בקרקע העתיד, והאדם, ולפעמים חברה שלמה, מתחילים למשוך את עצמם אליו. זה מעשה אופטימי: היכולת להשליך את העוגן הדמיוני אל מעבר לנסיבות המוחשיות והשרירותיות מעידה על כך שבנפשו של האדם שמעז לקוות יש עדיין מקום אחד שהוא חופשי. מקום שאיש לא הצליח לדכא אותו, ולא לזהם"

דוד גרוסמן

שני בקהילה בע"מ

משרדים ראשיים:

רח' ז'בוטינסקי 73 רמת גן

חפשו אותנו גם בפייסבוק