logo-rohav

בית שני

הוסטל לנשים וגברים

בית שני

לנשים וגברים רמת גן

הוסטל "בית שני" הינו הוסטל שיקומי הממוקם בלב רמת גן בוילה יפייפיה ומטופחת, בו מתגוררים נשים וגברים, זכאי סל שיקום, המתמודדים עם מגבלות פסיכיאטריות מגוונות וברמות תפקוד שונות.

מטרת העל שלנו היא שיקום הדיירים והדיירות בהוסטל לקראת רמת תפקוד עצמאית יותר ושילובם בקהילה ולשם כך אנו עובדים עם כל דייר ודיירת בהוסטל על פי תוכנית אישית הנבנית במיוחד עבורו/ה ובשיתוף עם נותני השירותים השונים בקהילה ביניהם גם אוניברסיטת חיפה והמדור למעורבות חברתית. 

צוות הטיפול בהוסטל מורכב מאנשי מקצוע רבים המלווים את הדיירים והדיירות בהוסטל בכל מישורי החיים – תעסוקה, בריאות, רווחה ופנאי.

אנו חורטים על דגלנו עשייה בלתי מתפשרת מול : המשתקמים, משפחותיהם, אנשי צוות, גורמים שיקומיים ורפואיים בקהילה, משרד הבריאות וגופים ציבוריים אחרים, מתוך אמונה שהדיירים בהוסטל שנמצאים בתהליך שיקום תחת ידינו זכאים לשירות הטוב ביותר ולמיצוי זכויותיהם.

מנהל ההוסטל - מאור כהן

מאור כהן בית שני

מאור כהן, עו"ס קליני בעל תואר שני בעבודה סיציאלית ובעל ניסיון רב ועשיר בתחום בריאות הנפש. בן 37, ממרכז הארץ.

בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו, ובוגר תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. נמצא בתחום השיקום משנת 2014. התחיל את הקריירה הטיפולית כמדריך שיקומי. לאחר מכן עבד כמתאם טיפול, וכיום מנהל ההוסטל. 

צוות ההוסטל

ההוסטל נועד לאפשר למתמודד איכות חיים טובה יותר בקהילה, בכדי לתמוך בו ולסייע לו בכך, קיים צוות שנמצא תמיד בהוסטל ותפקידו להדריך בביצוע מטלות שונות ולסייע בהשגת צרכים שונים.

 

בראש ההוסטל מאור כהן, עו"ס בעל תואר שני. בנוסף אליו, פסיכיאטר המלווה את הדיירים והדיירות בפגישות טיפוליות. עובדת סוציאלית. אחות האחראית על כל המערך הרפואי בהוסטל. 5 מדריכי שיקום המלווים את הדיירים והדיירות בחיי היום יום שלהם, מסייעים בבישול, מלווים את הדיירים לפעילויות השונות, משמשים כאוזן קשבת ותמיכה, עוזרים ומלמדים. רכז בית האחראי על כל המערך הלוגיסטי של ההוסטל ומבשלת המבשלת עם הדיירים אשר נמצאים ברמת תפקוד נמוכה.

הבית שלנו

כמה תשובות לשאלות שאתם בטח שואלים את עצמכם

הוסטל בית שני מתאים נשים וגברים, זכאי סל שיקום, המתמודדים עם מגבלות פסיכיאטריות מגוונות וברמות תפקוד שונות.

היום מתחיל מוקדם בבוקר בהתארגנות, נטילת תרופות ויציאה לעבודה. בצהריים עם שובם של הדיירים /ות להוסטל, אנו אוכלים ביחד ארוחת צהריים, דיירים בתפקוד גבוה מבשלים לעצמם בעזרת מדריכות השיקום. בהוסטל שלנו יש גם מבשלת המכינה את ארוחות הדיירים המתקשים בבישול.  לאחר הארוחה, ניקוי חדרים וסביבת המגורים. בשעות אחר הצהריים הדיירים נהנים ממגוון רחב של חוגי העשרה כגון קבוצת הליכה, סדנאות בריאות עם דיאטנית, קבוצת אקטואליה, מועדון חברתי, חוג פסיכודרמה, סדנת אומנות וכן חגיגות ימי הולדת. לאחר ארוחת הערב, הדיירות נוטלים תרופות והיום מסתיים. 

הפיקוח הרפואי בהוסטל מרוכז על ידי מתאמות הטיפול ואחות ההוסטל. כל דייר ודיירת נמצאים במעקב רפואי ובדיקות שנתיות כלליות, דבר המאפשר לאתר ולנתר בעיות בריאות בשלבים ראשוניים. את הדיירים והדיירות מלווה דיאטנית הבונה עבורם תפריט בריא, מלווה ומלמדת אותם לבחור בריא. אנו מקפידים על פעילות גופנית: קבוצה שבועית והנחייה וליווי פרטני (תנועה עם מוסיקה, הליכות, עליה וירידה במדרגות, מתיחות וגמישות). ישנם מספר דיירים אשר יוצאים למסגרות שונות של פעילות גופנית מחוץ להוסטל: קבוצת כדורגל, חדרי כושר, הליכות מסודרות.

ההוסטל מציע מגוון שיטות טיפול. השיטות המוצעות בחברת "שני בקהילה" הינן תוצר של למידה אקדמאית, והדרכה פעילה של מומחים בתחום השיקום במסגרות החברה. אנו מקפידים להתעדכן באופן שוטף בכל ההתפתחויות בשיטות הטיפול ובמודלים שונים של התערבויות שיקומיות.

אנו מעודדים את הדיירים והדיירות בהוסטל להשתלב בשוק העבודה על פי יכולתם. חלקם זכאי ליווי תעסוקתי במסגרת סל שיקום.

בהוסטל בית שני מאמינים בתעסוקה כהכרחית לבריאות נפשית. אנו למדים מניסיוננו, ששעמום הינו אחד מהסכנות הגדולות ביותר עבור בריאותו הנפשית של האדם, ולכן, איננו מתפשרים על ענייני תעסוקה. כל דייר בהוסטל מחויב במסגרת תעסוקתית, לפחות שלושה ימים בשבוע. התעסוקה יכולה להתבטא במגוון דרכים: מועדון תעסוקתי, מפעל מוגן, מועדון חברתי, שוק חופשי, וכל תעסוקה שתהווה למשתקם סיבה לקום בבוקר, ותקנה לו סדר יום ומסגרת השתייכות ובעיקר, בריאות נפשית.

אנו מקפידים הקפדה יתרה על מזון בריא ומזין עבור הדיירים שלנו. אנו מקפידים על תזונה מלאה בכל אבות המזון אשר תתמוך בגוף כמו גם בנפש.

בהוסטל יש מבשלת אשר מבשלת את האוכל של הדיירים אשר אינם עצמאיים עדיין מספיק לעשות זאת. 

דיירים ברמת תפקוד גבוהה מבשלים בעצמם בליווי מדריכות השיקום במטרה לחזק את יכולותיהם האישיות ובטחונם העצמי.

 דיירי ההוסטל נהנים ממגוון רחב של חוגי העשרה כגון קבוצת הליכה, סדנאות בריאות עם דיאטנית, קבוצת אקטואליה, מועדון חברתי, חוג פסיכודרמה, סדנת אומנות וכן חגיגות ימי הולדת.

חיי חברה הינם חלק בלתי נפרד מעולם השיקום נעשים מאמצים תמידיים לעודד דיירים לפתח חיי פנאי. טיפולי הפסיכודרמה, סדנת האמנות, מועדונים חברתיים וציוני ימי הולדת וחגים בהחלט יכולים להיחשב כפעילויות חברתיות. חלק נוסף מהפנאי הינו שני טיולים שנתיים. משכו של הראשון יום אחד, ומשכו של השני בין 3 ל4 ימים.

אנו מאמינים שכל דייר אוהב לציין ולחגוג את יום ההולדת שלו. במהלך השנה ישנם מספר חגים ציוני ימי ההולדת נעשים הן באותו היום והן באספת הדיירים החודשית, שם מקריאים להם ברכה ונותנים להם מתנה. ציוני החג נעשים באמצעות פעילויות חברתיות, ארוחות חגיגיות וכיבוד.

פרטי ההתקשרות עימנו

 "מי שיש לו למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך"

פרידריך ניטשה

 "מי שיש לו למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך"

פרידריך ניטשה

שני בקהילה בע"מ

משרדים ראשיים:

רח' ז'בוטינסקי 73 רמת גן

חפשו אותנו גם בפייסבוק