logo-rohav

נטיעות

הוסטל לנשים דתיות המתמודדות עם בעיות נפשיות וגופניות

נטיעות

הוסטל לנשים דתיות עם בעיות גופניות

הוסטל "נטיעות" מיועד לנשים דתיות / חרדיות המאובחנות עם מוגבלות פסיכיאטרית, זכאיות סל שיקום ונמצאו ע"י משרד הבריאות כמתאימות למסגרת.

 

לכל דיירת מותאמת תוכנית שיקום אישית הנבנית ומוגדרת ביחד עם הדיירת ובהתאם  למטרות אותן היא שואפת להשיג בחייה, תוך דגש על פיתוח עצמאות, עידוד תפקוד מיטבי ושיפור איכות החיים ותחושת ההגשמה עצמית.

 

מטרת העל שלנו היא ללמד את דיירות ההוסטל לחיות חיים עצמאיים ככל הניתן תוך השתלבות בקהילה בה הן חיות, לקדם אותן מתלות לעצמאות ושליטה בחייהן בכל מישורי החיים – תעסוקה, היגיינה אישית, בריאות, השתתפות בחוגים ופעילויות מקדמות, בישול ארוחות מזינות ובריאות וכו'.

בית נטיעות

מנהלות ההוסטל

מירי פרייס

מירי פרייס - מנהלת מקצועית

בעלת תואר MSW בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה. מתמחה בטיפול בטראומה בשיטת EMDR ומדריכת סטודנטים מוסמכת. עבדה שנים בבית החולים 'מעייני הישועה' וכן במחלקות אשפוז פסיכיאטרי. מירי רכזה בבית החולים את נושא "אלימות במשפחה"  ואף העבירה סדנאות לצוותים כדי להטמיע את הנושא. 

בשנת 2019 בהמלצת משרד הבריאות עברה לנהל את "הוסטל נטיעות"  ו"קהילה תומכת מעיינות" לנשים דתיות בבני ברק. 

"אני מאמינה בשיקום ושיש לכל אדם זכות לחיות בכבוד ולהתקדם בהתאם ליכולותיו, במיוחד נפגעי הנפש אשר לצערינו נמצאים במקום נמוך בחברה זקוקים לעזרה להשמיע את קולם. זו השליחות והייעוד שלנו בעבודת קודש זו."

תמונת שרה לוי

שרה לוי - מנהלת אדמיניסטרטיבית

שרה עובדת כבר 20 שנים במערך הדיור והשיקום בבריאות הנפש ו – 16 שנים ב'בית שני בקהילה' במגוון תפקידים בתחום השיקום. 

מאז משמשת כמנהלת האדמיניסטרטיבית של בית נטיעות, כאשר לצד העשרה הלימודית רחבה ומתמדת צברה ניסיון עשיר. 

"אני חווה את העיסוק בתחום בריאות הנפש בראייה אופטימית, חווה את הקשיים לצד ההצלחות, והסיפוק המרבי בהקניית מיונמויות בסיסיות ובקידום הדיירות לדיור עצמאי בקהילה, או לעיתים לבניית זוגיות וחיי משפחה. השליחות שלי היא להיות שותפה למסע, לתת תקווה ואופק, להראות את ההזדמנות, ולראות במשבר צומת דרכים לצמיחה ולהעצמה." 

צוות ההוסטל

צוות ההוסטל המטפל מורכב ממגוון אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש.

מנהלת אדמיניסטרטיבית ומנהלת מקצועית בעלות ניסיון רב בתחום בריאות הנפש,

אחות, 2 עובדות סוציאליות, דיאטנית וצוות מדריכות שיקומיות אשר מסייעות לדיירות בפעילות היום יום ובליווי בקהילה.

הבית שלנו

כמה תשובות לשאלות שאתם בטח שואלים את עצמכם

היום מתחיל מוקדם בבוקר בהתארגנות, נטילת תרופות ויציאה לעבודה. בצהריים עם שובן להוסטל, מבשלות הדיירות את ארוחת הצהריים שלהן בהתאם לתפריט האישי המותאם לכל דיירת ובליווי המדריכות. לאחר הארוחה, ניקוי חדרים וסביבת המגורים. בשעות אחר הצהריים הדיירות יוצאות לחוגים, סידורים, קניות או טיפולים וכן נערכת בכל יום פעילות שונה בהוסטל – הפעלה, מסיבת יום הולדת, אימון כושר… לאחר ארוחת הערב, הדיירות נוטלות תרופות והיום מסתיים. 

אחת לשבוע מתקיימת פגישה קבועה עם עו"סית. אחת לשבועיים מתקיימת פגישת קבוצה טיפולית וגם פגישה עם דיאטנית וביצוע מעקב משקל ותזונה.

לא רק שניתן, אפילו נדרש. במסגרת זכאות הדיירות ל"סל שיקום" מקבלות הדיירות ייעוץ תעסוקתי, עזרה במציאת עבודה וליווי של מדריכות השיקום בכל עזרה שתצטרכנה. 

את החיים שלנו בהוסטל מלווה דיאטנית אשר מתאימה לכל דיירת את התפריט האישי המתאים לה. כל דיירת מבשלת את האוכל שלה בעצמה עם ליווי המדריכות וזאת במטרה ללמד אותן לקחת אחריות על חייהן ולהיות יותר עצמאיות. כל האוכל המוגש בהוסטל הינו בכשרות מהדרין.

בשעות אחר הצהרים מתקיימות מגוון פעילויות אשר מטרתן לשפר את מיומנויות הדיירות בתפקוד היום יום וכן פעילויות פנאי. הפעילויות כוללות חוגים בנושאים שונים על פי בחירת הדיירות כמו פרשת שבוע, אומנות, ציור, טיפוח, מוסיקה, בישול, אפיה, וחוגי כושר. בנוסף חגיגת ימי הולדת, הפרשות חלה וקידום נושא בריאות עם דגש על תזונה נכונה ובריאה.

ההוסטל הינו בן 3 קומות ממוקם במרכז העיר בהצטלבות הרחובות עזרא וכהנמן. המבנה עבר שיפוץ יסודי ועוצב ברמה גבוהה ביותר לנוחיות הדיירות והצוות. בבנין ישנה מעלית עם קוד לשימוש דיירות ההוסטל בלבד

פרטי ההתקשרות עמנו

"האדם שמזיז הרים, התחיל בלסחוב אבנים קטנות"

קונפציוס

"האדם שמזיז הרים, התחיל בלסחוב אבנים קטנות"

קונפציוס

שני בקהילה בע"מ

משרדים ראשיים:

רח' ז'בוטינסקי 73 רמת גן

חפשו אותנו גם בפייסבוק